Umebluj mały pokój

Problematycznie jest umeblować małe pomieszczenie a kiedy jeszcze powinniśmy zmieścić na takiej przestrzeni niezwykle dużo przedmiotów sprawa robi się skomplikowana. Więc co zrobić, aby zmieścić wszystkie niezbędne przedmioty a nie zagracić nadmiernie mieszkania?

Po 1. sprzęty nie mogą być zbyt obszerne. W miejsce jednej pojemnej szafy lepszym wyborem mogą okazać się dwie jednak nieco mniejsze czy komody. Komody to także optymalne wyjście ponieważ na wysokości naszego wzroku nie mamy żadnych sprzętów, a taki zabieg optycznie nie powiększa przestrzeń. Po drugie, nasze meble muszą spełniać głównie rolę funkcjonalną. Designerskie meble, których to fronty szafek to pewnego rodzaju dzieła sztuki jedynie optycznie zagracą nasz pokój bez względu na to jak wyjątkowe są to ozdoby. Efektywniejszym rozwiązaniem będzie wybór prostych mebli.

W przypadku niewielkich pomieszczeń nieco nadają się obłe kształty, bo takiego rodzaju, pomimo jednakowych gabarytów mebla wizualnie ograniczają swoją powierzchnię, a w efekcie zdają się być delikatniejsze. Gałeczki meblowe, i wszystkich innych mebli w pomieszczeniu raczej powinny być jednakie w całym pokoju, najlepiej proste również pozbawione ornamentów. Kolor naszych mebli winien być możliwie jak najjaśniejszy. Winien jednak komponować się z odcieniem ścian. Dobierając sprzęty do niewielkiej przestrzeni, postawmy na klasyczną prostotę oraz funkcjonalność a nie na oryginalny nieład.

Advertisements