Koszty i dylematy, czyli remont łazienki

Remont łazienki, zwłaszcza generalny, to spory wydatek i dużo kompromisów, dlatego nie jest on, ani łatwy, ani tani. Zanim zdecydujesz się odnowić swoją łazienkę zobaczyć ile może to kosztować i jak można zaoszczędzić.

Dobry plan

Przygotowując się do remontu łazienki warto przygotować sobie przemyślany plan. Zarówno, jeśli chodzi o budżet, jak i czas przewidywane na prace remontowe. Jeśli projekt naszej wymarzonej łazienki wymaga zmian i przesunięcia w inne miejsce hydrauliki, to musimy na jej remont przeznaczyć znacznie więcej czasu. Warto od razu założyć, że podczas remontu okaże się, że instalacja jest do wymiany, a to generuje coraz większe koszty. Razem z fachowcem spisz konkretną listę rzeczy niezbędnych i trzymaj się jej. Nie kupujmy za dużo, tylko dlatego, że wydaje się nam, że to nie wystarczy. Przy takim remoncie warto zaufać fachowcowi.

Ile to kosztuje?

Jeśli zaplanowaliśmy generalny remont niedużej łazienki to musimy się liczyć
z wydatkami od około 10 do 15 tysięcy złotych. Oczywiście, jest to koszt minimalistycznej łazienki, bez drogich i wyszukanych rozwiązań. Planując budżet na remont łazienki najlepiej przeznaczyć na niego więcej niż oczekujemy wydać. Niektóre materiały, mimo że z pozoru nie istotne, mogą kosztować sporo i być bardzo ważne przy całym efekcie remontu.

Jak zaoszczędzić?

Przede wszystkim staraj się porównywać ceny. Nie wybieraj materiałów tylko w jednym sklepie. Być może gdzie indziej jest taniej, albo jest właśnie na ten produkt promocja. Jeśli dana rzecz jest dobrej jakości, to warto z takiej oferty skorzystać. Zbierajmy informację, na temat produktów, ponieważ może się okazać, że materiał znanej firmy wcale nie jest lepszy od innej, która ma ten produkt w niższej cenie.
Inne ciekawy artykuł: jak usunąć grzyba ze ściany – przeczytaj bo warto:-)

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s